Fermentor A100 Ecoline

Kód: 88
Tip
Značka: Diosna
17 900 € 21 659 € včetně DPH
Skladem (1 ks)

A100 Ecoline – fermentor pro přípravu zápar a AromaStück®.

 • Tříplášťový fermentor z nerezové oceli, medium – voda
 • Pohyblivý na kolečkách, nevyžaduje instalaci
 • Míchadlo se stěrkami stěn a dna nádoby, snadno vyjímatelný pro údržbu a čištění
 • Ovládací panel s PLC a dotykovou obrazovkou pro uložení až 5 receptur pro nastavení teploty a doby fermentace
 • Ploché víko, široký otvor pro pohodlné plnění a čištění fermentoru, s koncovým spínačem
 • Ohřev pomocí vodní lázně, přívod vody manuálním kulovým ventilem, odvzdušňovací ventil, výpusť s kulovým ventilem DN 65
 • Nerezová topná tělesa, bezpečnostní vypnutí při nedostatku vody k ohřevu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

A100 Ecoline – fermentor pro přípravu zápar a AromaStück®. Fermentor je vybaven ovládacím panelem pro uložení až 5 receptur. Může být využit pro zápary a AromaStück® zápary do výtěžnosti TA 300 (mouka) nebo TA 400 (zrniny). Společně s nákupem stroje získáváte možnost nákupu aromastartéru a technologickou podporu zdarma.

AromaStück® je typický produkt vyráběný novou technologií, kdy jsou žitná mouka a aromastartér rozmíchány s vodou (TA300 = poměr mouka : voda 100 : 200) a zahřáta v zařízení po dobu 3 hodin na 65 °C. Tímto procesem se dosáhne hnědého přírodního zabarvení AromaStück® a významné sladko sladové chuti. Toho je docíleno především kvůli tvorbě maltózy v průběhu enzymatické reakce, která probíhá v produkční fázi procesu. Díky enzymatickému procesu a zahřátí směsi též dochází k vyšší absorbci vody a jejímu pevnému navázání.

AromaStück® s moukou a celým zrnem

Stejným způsobem může být připraven AromaStück® se záměnou mouky za šroty, celé zrno či olejniny jako je soja, len, sezam atd. V případě použití celých zrn je důležité po produkční fázi zvýšit teplotu na  85°C pro kompletní změknutí a dobré navázání vody i středem zrna.

Fermentace mouky s přidáním zrnin a olejnin za zvýšené teploty pro výrobu Aroma zápar je jedinečným způsobem pro obohacení sortimentu výrobků o vlastní originální receptury. Pomocí technologie Aroma můžeme zvýšit výtěžnost finálních výrobků tak, že při přípravě Aroma stupně použijeme 1 díl suchých komponentů ke 2-3 dílům vody. Do Aroma stupňů lze kromě žitné mouky přidávat zrniny a olejniny, které vaříme při teplotě 85°C. Tento postup zajistí kompletní změknutí zrna a dobré navázání vody až jeho středem. Proces výroby Aroma zápar zajistí tvorbu škrobového mazu, takže výsledný produkt má hustou medovou konzistenci. Voda je ve výsledném výrobku stabilní a pomalu se uvolňuje až několik dní. Proto je pečivo s použitím aroma zápar dlouho čerstvé a vláčné a navíc lépe stravitelné díky štěpení škrobů při fermentaci.

Výhody použití aroma technologie

 • Prodloužení čerstvosti
 • Výrazné aroma a chuť
 • Možná kombinace s dalšími předstupni
 • Vyšší dosahované výtěžnosti
 • Tvorba unikátních receptur
 • Stabilita aroma směsi 24 hodin bez chlazení, 48 hodin s chlazením
  A 100 ECOLINE
Výška 1290 mm
Šířka 995 mm
Hloubka 870 mm
Úroveň hladiny 1195 mm
Výška výpustě 405 mm
Elektrické připojení 3 Ph/N/PE, 400 V 50 Hz, CEE zástrčka 16 A
Příkon motoru míchacího nástroje 0,75 kW
Příkon topných těles 4,00 kW
Medium voda
Maximální teplota 85°C
Celková hmotnost 210 kg
Objem 110 l
Výrobní kapacita 60 kg minimum
100 kg AromaStück®
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Fermentory pro výrobu kvasu ze startovacích kultur DIOStar, aroma fermentory
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 210 kg

A 100 Ecoline

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

DIOSNA je jedním ze světových lídrů ve výrobě míchacích zařízení pro pekařský, cukrářský i farmaceutický průmysl. Zařízení DIOSNA splňují nejvyšší nároky na kvalitu, spolehlivost a technologickou vyspělost. Již více než 100 let je značka DIOSNA zárukou nejvyšší kvality a inovací pro pekaře na celém světě.

Společnost DIOSNA byla založena v roce 1885 v německém Osnabrücku, kde sídlí dodnes. Zakladatel společnosti Friedrich Dierks stál u zrodu prvního automatizovaného hnětacího stroje. V roce 1911 obdržela společnost první z mnoha patentů na hnětací zařízení. Kromě výroby zařízení pro potravinářství, se v padesátých letech 20. století ve společnosti vyčlenila divize výroby zařízení pro chemický a farmaceutický průmysl. DIOSNA nabízí kompletní řadu míchacích zařízení od malých laboratorních hnětačů, přes zařízení pro řemeslné pekárny, po automatizované a robotizované systémy přípravy těsta pro průmyslové pekárny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení