Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte.

DIOStart Aroma Starter DIOStart je samostatně neprodejný. Dodáváno pouze pro naše smluvní zákazníky společně se strojem pro výrobu aroma vč. technologické podpory.

Kód: 279
Tip
Značka: Diosna
Skladem (>5 ks)

DIOStart Aroma - startér pro připravu Aroma směsí a AromaStück®.

Detailní informace

Detailní popis produktu

DIOStart Aroma - startér pro připravu Aroma směsí a AromaStück®.

AromaStück® je typický produkt vyráběný novou technologií, kdy jsou žitná mouka a startér rozmíchány s vodou (TA300 = poměr mouka : voda 100 : 200) a zahřáta v zařízení po dobu 3 hodin na 65 °C. Tímto procesem se dosáhne hnědého přírodního zabarvení AromaStück® a významné sladko sladové chuti. Toho je docíleno především kvůli tvorbě maltózy v průběhu enzymatické reakce, která probíhá v produkční fázi procesu. Díky enzymatickému procesu a zahřátí směsi též dochází k vyšší absorbci vody a jejímu pevnému navázání.

Aroma směs s celým zrnem - obdobným způsobem jako AromaStück® se zhotoví aroma směs s přidáním šrotu, celého zrna a olejnin jako je slunečnice, soja, len, sezam a další. V případě použití celých zrn je důležité po produkční fázi zvýšit teplotu fermentace na 85 °C pro kompletní změknutí zrna a dobré navázání vody do jeho středu.

 Výhody použití aroma technologie:

  • Prodloužení čerstvosti
  • Výrazné aroma a chuť
  • Možná kombinace s dalšími předstupni
  • Vyšší dosahované výtěžnosti
  • Tvorba unikátních receptur
  • Snadné použití
  • K dispozici v certifikované bio kvalitě
  • Snížení nákladů na suroviny (možné snížení tuku a cukru)

Dávkování aroma směsi do výrobků:

  • V závislosti na druhu výrobku
5 – 25 % mouky v aroma směsi / 100 kg mouky = 15 – 75 kg aroma směsi / 100 kg mouky
  • Stabilita aroma směsi 24 hodin bez chlazení, 48 hodin s chlazením

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

DIOSNA je jedním ze světových lídrů ve výrobě míchacích zařízení pro pekařský, cukrářský i farmaceutický průmysl. Zařízení DIOSNA splňují nejvyšší nároky na kvalitu, spolehlivost a technologickou vyspělost. Již více než 100 let je značka DIOSNA zárukou nejvyšší kvality a inovací pro pekaře na celém světě.

Společnost DIOSNA byla založena v roce 1885 v německém Osnabrücku, kde sídlí dodnes. Zakladatel společnosti Friedrich Dierks stál u zrodu prvního automatizovaného hnětacího stroje. V roce 1911 obdržela společnost první z mnoha patentů na hnětací zařízení. Kromě výroby zařízení pro potravinářství, se v padesátých letech 20. století ve společnosti vyčlenila divize výroby zařízení pro chemický a farmaceutický průmysl. DIOSNA nabízí kompletní řadu míchacích zařízení od malých laboratorních hnětačů, přes zařízení pro řemeslné pekárny, po automatizované a robotizované systémy přípravy těsta pro průmyslové pekárny.