Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte.

Fermentor A100 Ecoline

Kód: 93
Novinka
Značka: Diosna
16-20 týdnů

A100 Ecoline – fermentor pro přípravu zápar a AromaStück®.

 • Tříplášťový fermentor z nerezové oceli, medium – voda
 • Pohyblivý na kolečkách, nevyžaduje instalaci
 • Míchadlo se stěrkami stěn a dna nádoby, snadno vyjímatelný pro údržbu a čištění
 • Ovládací panel s PLC a dotykovou obrazovkou pro uložení až 5 receptur pro nastavení teploty a doby fermentace
 • Ploché víko, široký otvor pro pohodlné plnění a čištění fermentoru, s koncovým spínačem
 • Ohřev pomocí vodní lázně, přívod vody manuálním kulovým ventilem, odvzdušňovací ventil, výpusť s kulovým ventilem DN 65
 • Nerezová topná tělesa, bezpečnostní vypnutí při nedostatku vody k ohřevu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

A100 Ecoline – fermentor pro přípravu zápar a AromaStück®. Fermentor je vybaven ovládacím panelem pro uložení až 5 receptur. Může být využit pro zápary a AromaStück® zápary do výtěžnosti TA 300 (mouka) nebo TA 400 (zrniny). Společně s nákupem stroje získáváte možnost nákupu aromastartéru a technologickou podporu zdarma.

AromaStück® je typický produkt vyráběný novou technologií, kdy jsou žitná mouka a aromastartér rozmíchány s vodou (TA300 = poměr mouka : voda 100 : 200) a zahřáta v zařízení po dobu 3 hodin na 65 °C. Tímto procesem se dosáhne hnědého přírodního zabarvení AromaStück® a významné sladko sladové chuti. Toho je docíleno především kvůli tvorbě maltózy v průběhu enzymatické reakce, která probíhá v produkční fázi procesu. Díky enzymatickému procesu a zahřátí směsi též dochází k vyšší absorbci vody a jejímu pevnému navázání.

AromaStück® s moukou a celým zrnem

Stejným způsobem může být připraven AromaStück® se záměnou mouky za šroty, celé zrno či olejniny jako je soja, len, sezam atd. V případě použití celých zrn je důležité po produkční fázi zvýšit teplotu na  85°C pro kompletní změknutí a dobré navázání vody i středem zrna.

Fermentace mouky s přidáním zrnin a olejnin za zvýšené teploty pro výrobu Aroma zápar je jedinečným způsobem pro obohacení sortimentu výrobků o vlastní originální receptury. Pomocí technologie Aroma můžeme zvýšit výtěžnost finálních výrobků tak, že při přípravě Aroma stupně použijeme 1 díl suchých komponentů ke 2-3 dílům vody. Do Aroma stupňů lze kromě žitné mouky přidávat zrniny a olejniny, které vaříme při teplotě 85°C. Tento postup zajistí kompletní změknutí zrna a dobré navázání vody až jeho středem. Proces výroby Aroma zápar zajistí tvorbu škrobového mazu, takže výsledný produkt má hustou medovou konzistenci. Voda je ve výsledném výrobku stabilní a pomalu se uvolňuje až několik dní. Proto je pečivo s použitím aroma zápar dlouho čerstvé a vláčné a navíc lépe stravitelné díky štěpení škrobů při fermentaci.

Výhody použití aroma technologie

 • Prodloužení čerstvosti
 • Výrazné aroma a chuť
 • Možná kombinace s dalšími předstupni
 • Vyšší dosahované výtěžnosti
 • Tvorba unikátních receptur
 • Stabilita aroma směsi 24 hodin bez chlazení, 48 hodin s chlazením
  A 100 ECOLINE
Výška 1290 mm
Šířka 995 mm
Hloubka 870 mm
Úroveň hladiny 1195 mm
Výška výpustě 405 mm
Elektrické připojení 3 Ph/N/PE, 400 V 50 Hz, CEE zástrčka 16 A
Příkon motoru míchacího nástroje 0,75 kW
Příkon topných těles 4,00 kW
Medium voda
Maximální teplota 85°C
Celková hmotnost 210 kg
Objem 110 l
Výrobní kapacita 60 kg minimum
100 kg AromaStück®
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pekařské stroje
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 210 kg

A 100 Ecoline

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

DIOSNA je jedním ze světových lídrů ve výrobě míchacích zařízení pro pekařský, cukrářský i farmaceutický průmysl. Zařízení DIOSNA splňují nejvyšší nároky na kvalitu, spolehlivost a technologickou vyspělost. Již více než 100 let je značka DIOSNA zárukou nejvyšší kvality a inovací pro pekaře na celém světě.

Společnost DIOSNA byla založena v roce 1885 v německém Osnabrücku, kde sídlí dodnes. Zakladatel společnosti Friedrich Dierks stál u zrodu prvního automatizovaného hnětacího stroje. V roce 1911 obdržela společnost první z mnoha patentů na hnětací zařízení. Kromě výroby zařízení pro potravinářství, se v padesátých letech 20. století ve společnosti vyčlenila divize výroby zařízení pro chemický a farmaceutický průmysl. DIOSNA nabízí kompletní řadu míchacích zařízení od malých laboratorních hnětačů, přes zařízení pro řemeslné pekárny, po automatizované a robotizované systémy přípravy těsta pro průmyslové pekárny.