Pro zobrazení cen se prosím zaregistrujte.

Fermentor A500H Ecoline

Kód: 92
Novinka
Značka: Diosna
16-20 týdnů

Fermentor A500H Ecoline - tříplášťový fermentor z nerezové oceli určený pro přípravu zápar a AromaStück®.

 • Tříplášťový fermentor z nerezové oceli, medium – voda
 • Nevyžaduje instalaci
 • Míchadlo se stěrkami stěn a dna nádoby
 • Ovládací panel s PLC a dotykovou obrazovkou pro uložení až 5 receptur pro nastavení teploty a doby fermentace
 • Pnící otvor s víkem DN 400 s koncovým spínačem
 • Přívod vody manuálním kulovým ventilem, odvzdušňovací ventil, výpusť s kulovým ventilem DN 65
 • Výkonné čerpadlo pro dávkování
 • Dávkovací trubice s ohybem 180°
 • Volitelně: A 500 H dostupný také bez čerpadla (A 300 H Ecoline)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fermentor A500H Ecoline - tříplášťový fermentor z nerezové oceli určený pro přípravu zápar a AromaStück®. Fermentor může být vybaven čerpadlem pro komfortnější vypouštění a následné dávkování.

Fermentor je vybaven intuitivním ovládacím panelem pro regulaci doby fermentace a dávkovaného množství s možností uložení až 5 receptur. Speciálně tvarovaný míchadlo zabraňuje vytváření hrudek, se stěrkami  proti ulpívání a zasychání zbytků na stěnách a dnu nádoby. Může být využit pro zápary a AromaStück® zápary do výtěžnosti TA 300 (mouka) nebo TA 400 (zrniny). Fermentor je možné dodat i v ekonomické verzi bez čerpadla pro vypoštění.

Společně se zakoupením stroje získáváte možnost nákupu aromastartéru a technologickou podporu zdarma.

AromaStück® je typický produkt vyráběný novou technologií, kdy jsou žitná mouka a startér rozmíchány s vodou (TA300 = poměr mouka : voda 100 : 200) a zahřáta v zařízení po dobu 3 hodin na 65 °C. Tímto procesem se dosáhne hnědého přírodního zabarvení AromaStück® a významné sladko sladové chuti. Toho je docíleno především kvůli tvorbě maltózy v průběhu enzymatické reakce, která probíhá v produkční fázi procesu. Díky enzymatickému procesu a zahřátí směsi též dochází k vyšší absorbci vody a jejímu pevnému navázání.

Výhody použití aroma technologie

 • Prodloužení čerstvosti
 • Výrazné aroma a chuť
 • Možná kombinace s dalšími předstupni
 • Vyšší dosahované výtěžnosti
 • Tvorba unikátních receptur
 • Stabilita aroma směsi 24 hodin bez chlazení, 48 hodin s chlazením

AromaStück® s moukou a celým zrnem

Stejným způsobem může být připraven AromaStück® se záměnou mouky za šroty, celé zrno či olejniny jako je soja, len, sezam atd. V případě použití celých zrn je důležité po produkční fázi zvýšit teplotu na  85°C pro kompletní změknutí a dobré navázání vody i středem zrna.

Fermentace mouky s přidáním zrnin a olejnin za zvýšené teploty pro výrobu Aroma zápar je jedinečným způsobem pro obohacení sortimentu výrobků o vlastní originální receptury. Pomocí technologie Aroma můžeme zvýšit výtěžnost finálních výrobků tak, že při přípravě Aroma stupně použijeme 1 díl suchých komponentů ke 2-3 dílům vody. Do Aroma stupňů lze kromě žitné mouky přidávat zrniny a olejniny, které vaříme při teplotě 85°C. Tento postup zajistí kompletní změknutí zrna a dobré navázání vody až jeho středem. Proces výroby Aroma zápar zajistí tvorbu škrobového mazu, takže výsledný produkt má hustou medovou konzistenci. Voda je ve výsledném výrobku stabilní a pomalu se uvolňuje až několik dní. Proto je pečivo s použitím aroma zápar dlouho čerstvé a vláčné a navíc lépe stravitelné díky štěpení škrobů při fermentaci.

Chcete vyzkoušet umění fermentace ve Vaší pekárně? Žádný problém!
Rádi Vám půjčíme fermentor a můžete využít zkušeností našeho technologa, který vám pomůže nastartovat fermentaci přímo u vás

  A 500 H COMFORT
Výška 2030 mm
Šířka 1300 mm
Hloubka 1400 mm
Úroveň hladiny 1490 mm
Výška výpustě  
Elektrické připojení  
Příkon nerezových topných těles 18.00 kW
Příkon míchacího nástroje 1.50 kW
Příkon čerpadla 1.50 kW
Celková hmotnost 710 kg
Objem 650 l
Minimální kapacita 300 kg
Maximální kapacita 500 kg
Maximální teplota 85°C
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pekařské stroje
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

DIOSNA je jedním ze světových lídrů ve výrobě míchacích zařízení pro pekařský, cukrářský i farmaceutický průmysl. Zařízení DIOSNA splňují nejvyšší nároky na kvalitu, spolehlivost a technologickou vyspělost. Již více než 100 let je značka DIOSNA zárukou nejvyšší kvality a inovací pro pekaře na celém světě.

Společnost DIOSNA byla založena v roce 1885 v německém Osnabrücku, kde sídlí dodnes. Zakladatel společnosti Friedrich Dierks stál u zrodu prvního automatizovaného hnětacího stroje. V roce 1911 obdržela společnost první z mnoha patentů na hnětací zařízení. Kromě výroby zařízení pro potravinářství, se v padesátých letech 20. století ve společnosti vyčlenila divize výroby zařízení pro chemický a farmaceutický průmysl. DIOSNA nabízí kompletní řadu míchacích zařízení od malých laboratorních hnětačů, přes zařízení pro řemeslné pekárny, po automatizované a robotizované systémy přípravy těsta pro průmyslové pekárny.